галерея картин
картины и скульптуры
художники Украины
Олександр Франко – майстер акварелі Печать E-mail
Автор Administrator   
28.02.2013 г.

__________________________________________________________________________________ 

Олександр Франко – майстер акварелі

        Акварельні фарби були відомі ще у Стародавньому Єгипті, Китаї, в країнах античного світу. Довгий час письмо акварельними фарбами вважалось одним із складових графічного рисунка. Як окремий вид, живопис акварельними фарбами виник у кінці 18 – на початку 19 ст. Тоді акварельний живопис став одним з найскладніших технік малювання.

      

Цікаві такі техніки акварельного живопису як: робота по-мокрому («англійська» акварель ) і робота по-сухому («італійська» акварель).

        Олександр Франко обрав у своїй творчості акварель по-мокрому, а іноді комбінує два прийоми одночасно в одній картині.

        Народився 11 серпня 1958 р. на Хмельниччині.

        У 1982 р. закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва, і Львівський поліграфічний інститут.

        Член союзу художників Польщі.

         У 2005 р. лауреат премії ім. Богдана Хмельницького.

         Учасник міжнародних виставок та пленерів. Виставляється переважно у Польщі.

 

          «Чи є у його творах казка, мрія? Звичайно є! Почуття чарівності не покидає глядача. Це сон, коли знайомі предмети, квіти, природа, зберігаючи свій реальний образ, з`являються у несподіваному вигляді…» - говорить Микола Мазур про картини свого учня.

           Суть прийому по-мокрому полягає у тому, що фарба наноситься на змочений водою папір. Степінь вологості залежить від того, який сюжет задумав художник: чи це весняні струмки, виблискують на сонці, або ніжні підсніжники, тюльпани, фіалки.

            Художник має великий досвід, і контролює вологість паперу рукою. В залежності від  того, наскільки мокрий пензлик, він працює способом  «мокрий-по-мокрому» та «сухим-по-мокрому». Такий спосіб роботи дозволяє створити легкі, прозорі кольорові відтінки з м`якими переходами. Особливо такий прийом художник використовує у пейзажному живописі: у передачі неба після дощу, веселки, відображенні дерев і неба у воді, блиск сонця…

               Акварель по-мокрому вимагає у художника великої уваги, постійного контролю, вільного володіння пензлем. Живописець повинен мати чітку уяву про те, що він хоче зобразити, і як, він має виконати поставлену задачу.

               Олександр зазначає, що тематика іноді неважлива, головне – це «родзинка» у картині, яка б привертала увагу. «Картина має притягувати погляд» - говорить художник. Український митець представляє неймовірні по своїй простоті, але такі притягуючи, чарівні образи, які знайомі нам з дитинства.

             Олександр Франко – професіонал, поет акварелі, світла, прозорих відчуттів. Його образи – це наслідок роздумів над гармонією життя. Його роботи дарують спокій, затишок, любов до буття і світу.

 

 

  

   

  

  

 

__________________________________________________________________________________ 

 

Последнее обновление ( 15.03.2013 г. )
 
« Пред.   След. »


украинкая скульптура
Последние поступления
Домагацкий Богдан
Домагацкий Богдан

Домагацкий Богдан
Домагацкий Богдан

Статьи и материалы
Авангардное искусство
Грозненская школа живописи

живопись украинских художников