галерея картин
картины и скульптуры
художники Украины
Ковалюк Василь Григорович Печать E-mail
Автор Administrator   
10.12.2009 г.

Ковалюк Василь Григорович

народився 1956р.ю, м. Чернівці. 1971-1975 р.р навчався у Вижнецькому училищі прикладного мистецтва, 1971-1975р.р- студія В.М.Югая.


Працює в галузі станкового живопису. Член Спілки художників України з 1992р. Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок з 1990р.


Персональні виставки: 1994р.-Сполторе (італія), 1995- Чернівці, 1999- Італія, 2004 – Нідерланди.
В доробку Василя Ковалюка присутні як реалістичні, академічної школи роботи, так і полотна, в яких відчутні ремінісценції з класичних творів, композиції. Де промовисті деталі – фрагменти впізнаної дійсності і перетворюються на знак і, набуваючи дещо фантастичного вигляду, спричиняються до виникнення складного виду асоціацій.


Іноді образ виникає як своєрідна згадка про твір минулих часів, збережена в жесті, в композиційних паралелях. Невипадково в доробку з’являється ціла низка робіт, ніби обернених до минулого з його символами. 


Серед подібних творів особливе місце займають біблійні образи, до яких постійно звертається митець, прагнучи віднайти потрактування вічних істин, до них і відноситься «Розмова на чистоту». Площини локального кольору поєднуються з поверхнями, викритими динамічними мазками, створюючи відчуття неспокою, Віль нанесені колірні плями доповнені графікою геометризованих ліній елементів, що надають образам дещо несподіваної визначеності, привносять раціональне начало в емоційність та чуттєвість живописного ладу. Робота ніби набуває внутрішньої, підсвідомо відчутної, динаміки, виявленої у поєднанні різноманітних фактур та м’яко промальованих фрагментів, в мелодійності звучання барв.


У кожного своє вікно в світ – називає художник свої полотна, пропонуючи заглибитися у мінливий світ його уяви, відчути неоднозначність й багатомірність іншого сприйняття.

 

украинкая скульптура
Последние поступления
Домагацкий Богдан
Домагацкий Богдан

Домагацкий Богдан
Домагацкий Богдан

Статьи и материалы
Авангардное искусство
Грозненская школа живописи

живопись украинских художников