галерея картин
картины и скульптуры
художники Украины
Случайно выбранные картины и скульптуры из арт-галереи Ренессанс
Шестиликая. Скульптура , дерево.
Шестиликая. Скульптура , дерево.
Мужчина с часами. Скульптура , дерево.
Мужчина с часами. Скульптура , дерево.
Интерра инкогнита. Живопись , масло.
Интерра инкогнита. Живопись , масло.
Домагацкий Богдан
Домагацкий Богдан
ПЛЕНЕР «МАЛЬОВАНЕ МІСТО» Печать E-mail
Автор Administrator   
17.09.2009 г.

Відкриття ПЛЕНЕРУ відбудеться 25 вересня о 17-00 в приміщенні музею історіі міста (Управління культури та туризму).  

Кожного року День міста – особливий день не лише для хмельницького муніципалітету. Саме цього дня чи не кожен хмельничанин намагається якомога більше увібрати в себе дух української традиційності, яким просякнутий кожен з муніципальних заходів на честь дня народження міста.

Image 

У рамках різних заходів, присвячених святкуванню Дня міста Хмельницького задовго до урочистостей було започатковано мистецький захід – пленер «Мальоване місто–2009». У цьому оригінальному заході охоче взяли участь міське управління культури і туризму, хмельницька дитяча художня школа, хмельницька міська громадська організація «Спілка художників «Золота палітра»», художньо обдарована молодь міста та арт-галерея «Ренесанс».

 Image

Фактично була розпочата нова ініціатива – Всеукраїнська акція за участі досвідчених художників та кращих молодих художників.

Довідка:
Пленер – у живописі термін, який позначає передачу в картині всього багатства змін кольору, зумовлених дією сонячного світла і атмосфери. Пленерний живопис склався у результаті роботи художників на вільному повітрі, а не в майстерні.

 Пленер стартував чудового літнього ранку 29 червня. Місцем зустрічі учасників акції стала дитяча художня школа. Творчою метою цього заходу було живописне відтворення найкращих куточків міста, архітектурних пам’яток, мальовничих краєвидів рідного міста. 
 До участі у пленері були запрошені відомі хмельницькі фахівці – член Національної спілки художників України, знаний за межами країни майстер живописного жанру Олена Скорупська та член Національної спілки художників України відомий майстер художнього розпису (батик), директор хмельницької дитячої художньої школи Надія Борецька, відомий художник жанрового живопису – член Національної спілки художників України Олександр Антонюк. 
 Завітали на пленер і видатні львівські фахівці: майстер художнього скла Анатолій Гоголь та скульптор і графік Руслан Романишин. Серед гостей пленеру можна було побачити й дизайнера одягу житомирянку Маргариту Козак та сучасного дизайнера хмельничанина Тараса Войткова. Серед учасників пленеру – викладач кафедри дизайну університету ХНУ, художник з художньої обробки деревини Сергій Дубовик, молоді художники викладач хмельницької дитячої художньої школи Світлана Кішик, комп’ютерний графік Сергій Юрков, викладач хмельницької школи мистецтв Марина Вербицька, живописець Богдан Домагацький. 
 Особливість пленеру складається насамперед у тому, що робота проходить посеред живої натури, на лоні природи. Але треба зважити на те, що пленер цього разу відбувався особливий – так би мовити, найвищого рівня складності. Отримавши художні матеріали — фото з зображенням найбільш уподобаних хмельничанами пам’ятками та мальовничими куточками Хмельницького, учасники пленеру відправилися на етюди. Завдяки цифровій техніці були отримані найкращі види нашого міста та зроблені відповідні замальовки.  
 «Пленер – це немовби ковток свіжої води з цілющого джерела, який насичує палітру митця надзвичайними акордами кольорів. Тому участь у подібній акції надзвичайно корисна для творчого зростання», – переконана художниця Надія Борецька, яка саме і запропонувала провести пленер на мальовничому березі річки Збруч.
 «На пленері виникає обмін враженнями, створюється особлива атмосфера, коли молоді початківці мають можливість поспостерігати за тим, як працюють знані фахівці, відчути могутній потенціал творчого натхнення, випробувати власні можливості для самовираження», – ділиться думкою про основну мету цього творчого заходу головний організатор пленеру, заступник начальника управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко. 
 За короткий термін художники зобразили славетну міську пожежну вежу, торговельний центр ”Либідь-Плаза”, міськвиконком, облдержадміністрацію, пам’ятник жертвам репресій Ангел Скорботи, мальовничі куточки парку імені Михайла Чекмана тощо. Не лишилися поза мистецькою увагою такі визначні місцеві споруди, як пам’ятник Богдану Хмельницькому (вершник біля обласної філармонії), Покровський собор, Андріївська церква.
 Масштабна мистецька акція відбулася за сприяння хмельницької міської ради та під егідою хмельницького міського голови Сергія Мельника. Учасники пленеру висловлюють щиру вдячність організаторам заходу за можливість творчого спілкування та єднання мистецького середовища нашого міста.
 Учасники пленеру отримали безліч незабутніх вражень про наш чудовий край, про людей, що проживають у ньому. Замальовки та етюди, можливо, з часом перетворяться на професійні витвори художників – живописні полотна, через які великій кількості людей буде надано уявлення про наше рідне місто.
 Дизайнер, житомирянка Маргарита Козак вважає: «Живопис повинен спонукати людей до роздумів над своїми вчинками і тим, як їх виправити. Розповіді про історію вашого міста надихнули мене на відтворення на полотні надзвичайно затишних і миловидних вуличок у стилі українського модерну. Я намагалася передати це у своїх роботах і перетворити на нові дизайнерські ідеї майбутніх колекцій».
 Молодий хмельницький художник Сергій Юрков розповідає про свої враження: «Пленер був настільки насиченим, що не завжди вдавалося малювати на місці. Сьогодні виручає цифрова фототехніка, яка дозволяє повернутися до пам’ятних краєвидів. У Хмельницькому я народився, і це місто для мене є найважливішим. Тут пройшли роки мого навчання та отримання першого досвіду. Я фотографую, замальовую, а пізніше це переосмислюю і перетворюю на свої комп’ютерні графічні твори. У кожного місця – своя естетика. А в Хмельницькому цікавий дух міста, цікава історія і чудові люди…»  
 Декілька слів про учасників та їхні роботи. Богдан Домагацький, Марина Вербицька, Сергій Дубовик, Руслан Романишин, Олександр Антонюк та Маргарита Козак писали реалістичні пейзажі. Олена Скорупська, Надія Борецька, Світлана Кішик, Тарас Войтков, Анатолій Гоголь та Юлія Жердецька передали свої враження у стилізованих пейзажах, а Сергій Юрков продовжив серію графічних творів «Перетворення». Під час пленеру майстер-класи проводили відомі львівські художники Анатолій Гоголь та Руслан Романишин, а також знані хмельницькі мисткині Олена Скорупська та Надія Борецька. За результатами пленеру відбудеться відбір кращих робіт та урочисте нагородження на виставці під час святкування Дня міста. Підсумкову виставку художники презентуватимуть у музеї історії міста Хмельницького 25 вересня о 17 годині. 
 В організаторів заходу виникла неординарна ідея об’єднати 48 живописних етюдів у єдине полотно розміром 4х3 метри як символ єднання. Адже наше невеличке, затишне місто, в якому ми живемо, вулицями якого ходимо, – це наш спільний дім і тільки від нас залежить, яким воно буде завтра, і лише спільними зусиллями ми зможемо перетворити його на сучасне, вільне, гарне місто, сповнене краси, духовності і найкращих надій на майбутнє.
Последнее обновление ( 22.09.2009 г. )
 
« Пред.   След. »


украинкая скульптура
Последние поступления
Домагацкий Богдан
Домагацкий Богдан

Домагацкий Богдан
Домагацкий Богдан

Статьи и материалы
Авангардное искусство
Грозненская школа живописи

живопись украинских художников